Hírek
2025. Május 01. 08:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
Az előrejelzés szerint anticiklon alakítja a Kárpát-medence időjárását. Csütörtök reggelre 6-11 Celsius-fok közé csökken a hőmérséklet, de az északi völgyekben, a Homokhátságon és a Nyírségben ennél egy-két fokkal hidegebb, míg a magasabb, hegyvidéki területeken pár fokkal enyhébb lesz az idő.
Május 1-jén napközben alapvetően napos idő várható kevés gomoly-, illetve fátyolfelhővel, csapadékra minimális az esély.
A csúcshőmérséklet 23-27 fok között alakul, nagyobb területen lehet 26-27 fok.
Az előrejelzés szerint szombatig erősödik a nappali felmelegedés.
Szombaton délután nedvesebb, labilisabb levegő érkezik, és az északi, északkeleti tájakon nem túl nagy számban alakulhatnak ki zárporok, zivatarok.
Vasárnap és hétfőn összességében nagyobb mennyiségű csapadékra kell számtani az ország területén.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
