Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2025. Február 19. 07:36, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: a szerda és csütörtök hajnal lehet a leghidegebb

Meteorológia: a szerda és csütörtök hajnal lehet a leghidegebb

A szerda és csütörtök hajnal lehet a leghidegebb, egyes helyeken mínusz 15 Celsius-fok alá hűlhet a levegő - derül ki a HungaroMet Zrt. kedd délutáni videójából.

Az előrejelzés szerint észak felől este megkezdődik a felhőzet csökkenése, és szerda hajnalra az ország nagy részén kiderül az ég.

A derült ég és gyenge légmozgás mellett nagy területen mínusz 10 fok köré hűl le a levegő, de a "hidegre érzékeny helyeken", például az északi völgyekben akár mínusz 15 fok alatti értékeket is mérhetnek.

A derült, napos idő szerdán folytatódik, az északkeleti vármegyékben lehet időszakosan kicsivel több a felhő, a hőmérséklet csúcsértéke 4-5 fok környékén alakul.
Az előrejelzés szerint a hét második felében lasú enyhülés kezdődik, az ország nagyobb részén 6-8 fok lehet délután, de éjszakánként továbbra is fagyra kell készülni, a csütörtök hajnal lehet a leghidegebb, utána egy-egy fokkal nő a minimum-hőmérséklet.

Címkék: hideg, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.