Hírek
2022. Május 17. 17:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Hagyta a nő, hogy új párja rendszeresen erőszakolja kislányát
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség nemi élet szabadságát sértő bűncselekmények és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyomoz egy középkorú férfi és élettársa ellen,
akik a gyanú szerint a nő közösen nevelt kislánya sérelmére követték el a bűncselekményeket - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-t.
A rendelkezésre álló adatok szerint a negyvenes éveiben járó férfi és élettársa közösen nevelte a nő előző kapcsolatából született lányát - írták.
A megalapozott gyanú szerint a férfi a testi erejét kihasználva, egyúttal a kiskorú sértett ellenállását - akár veréssel, megöléssel történő fenyegetéssel - "megtörve" tíz éves kora óta bántalmazta szexuálisan a sértettet. Az abúzus kezdetben napi, később heti rendszereséggel érte a gyermeket, és a bántalmazás addig tartott, amíg a sértett a 18. születésnapja körül el nem költözött otthonról - tették hozzá.
A sértett anyja tudomást szerzett a történtekről, de nem vetett véget az erőszaknak, hanem néhányszor ő is részt vett a gyermek szexuális cselekmények elvégzésére, illetve azok tűrésére kényszerítésében.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a férfit 10 évtől 20 évig, élettársát 5 évtől 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény megalapozott gyanújával vádolja.
A gyanúsítottak tagadták a bűncselekmények elkövetését.
Az ügyészség indítványa alapján a Budai Központi Kerületi Bíróság mindkét gyanúsított letartóztatását elrendelte - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
