Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2024. Február 19. 11:13, hétfő | Belföld
Forrás: Police.hu

Földhöz vágott egy kutyát, elpusztult

Földhöz vágott egy kutyát, elpusztult

A balatonalmádi rendőrök állatkínzás miatt indítottak nyomozást egy balatonfűzfői lakos ellen.

Vita előzte meg azt az állatkínzást egy válófélben lévő házasok között, melyhez a Balatonalmádi Rendőrkapitányság járőreit hívták 2024. február 16-án, 19 óra után néhány perccel. A rendőröknek a bejelentő elmondta, hogy férje már a hazaérkezéskor veszekedni kezdett vele, majd a 44 éves férfi bement a házba. Ott felkapta a szoba kanapéján fekvő fiatal, kis testű kutyát, majd a padlóhoz vágta.

Az ebet a nő rögtön állatorvoshoz vitte, ám annak életét már nem lehetett megmenteni, elpusztult.

A nő a rendőröknek azt is elmondta, hogy férjével már korábban megromlott a viszonya. Kapcsolatuk során a férfi többször viselkedett vele szemben agresszíven, tettleg bántalmazta, telefonját korábban összetörte, hogy azon ne tudjon segítséget kérni, féltékenység miatt pedig gyakran vitázott vele.

A 44 éves balatonfűzfői lakost a nyomozók állatkínzás vétségének és kapcsolati erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. Őrizetbe vétele után kezdeményezték letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.