Hírek
2016. Október 18. 07:43, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Fél évre új otthont kaptak a mélygarázsba dőlt debreceni épület lakói
Fél évre új otthonba költözhet az két család, amelynek a lakóháza egy épülő mélygarázsba dőlt október 9-én Debrecenben - közölte a városháza sajtószolgálata hétfőn az MTI-vel.
Közleményük szerint az egyik, héttagú család az Ötvenhatosok terén lévő 70 négyzetméteres, három szobás, étkezős önkormányzati bérlakást kapta meg hat hónapra, ők már át is vették a kulcsokat. A másik, háromtagú család a Tócóskert téren költözhet be fél évre - várhatóan kedden - egy másfél szobás, 44 négyzetméteres ingatlanba.
A soron kívül kiutalt bérlakások mellett mindkét család kapott szociális támogatást is a debreceni önkormányzattól - tudatta a városháza.
Az épületrész Debrecen belvárosában a Hunyadi utcán október 9-én a hajnali órákban szakadt le és dőlt a mellette épülő mélygarázs munkagödrébe, a balesetben senki nem sérült meg.
A ház lakóit eddig átmenetileg egy közeli épületben szállásolták el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
