Hírek
2016. Október 18. 07:43, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Fél évre új otthont kaptak a mélygarázsba dőlt debreceni épület lakói
Fél évre új otthonba költözhet az két család, amelynek a lakóháza egy épülő mélygarázsba dőlt október 9-én Debrecenben - közölte a városháza sajtószolgálata hétfőn az MTI-vel.
Közleményük szerint az egyik, héttagú család az Ötvenhatosok terén lévő 70 négyzetméteres, három szobás, étkezős önkormányzati bérlakást kapta meg hat hónapra, ők már át is vették a kulcsokat. A másik, háromtagú család a Tócóskert téren költözhet be fél évre - várhatóan kedden - egy másfél szobás, 44 négyzetméteres ingatlanba.
A soron kívül kiutalt bérlakások mellett mindkét család kapott szociális támogatást is a debreceni önkormányzattól - tudatta a városháza.
Az épületrész Debrecen belvárosában a Hunyadi utcán október 9-én a hajnali órákban szakadt le és dőlt a mellette épülő mélygarázs munkagödrébe, a balesetben senki nem sérült meg.
A ház lakóit eddig átmenetileg egy közeli épületben szállásolták el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
